SVOBODA SLOVA? NIKDY, TY DYLINO!

25. dubna 2008 v 6:33 |  MULITULTURNÍ SOUŽITÍ
Parta ožralých cikánů ztloukla v Nejdku policajty. Přijet musela zásahová jednotka z Plzně, aby padesáti opilcům zastřihla letky. Osm zraněných, ukousnutá bradavka - prostě standardní folklór. Pojďme se společně podívat na jiný aspekt této události.

Jak o události informují média? Ve zprávách v TýFau bude reportáž, i v novinách najdeme krátkou noticku, ale žádný komentář - nikdo nebude chtít riskovat nařčení z rasismu. Jiná situace je ovšem u Internetovývh médií, což není nic jiného, než interaktivní fórum, kam se chodí lidi vykecat - zprávy dodávají pouze základní směr diskuse, která generuje penízky do kasičky za reklamu.

Jenže tady právě naráží pozitivní diskriminace na tuhý odpor. Přispěvatelé nám prostě odmítají uznat, že zneužívání sociálních dávek, krádeže barevných kovů a jiné oblíbené disciplíny jsou legitimním způsobem obživy něterých skupin obyvatelstva. Zpravodajské servery se chovají k takovýmto zprávám různě - Rudé Právo diskusi rovnou zablokovalo - asi si vzpomněli na staré dobré časy svobody slova. iToday zaměstnává cenzora, což se z praktického hlediska vyplatí a server tak nepřichází o peníze z bannerové reklamy.

Diskutující obecně nemají cenzory rádi - příspěvky typu napsal jsem nezávadný příspěvek a cenzor mě škrtnul se to v diskusích k některým článkům jenom hemží. Většina diskutujících si myslí, že příspěvky cenzor maže, aby ochránil zpravodajský server před zlobou organizací na ochranu lidských práv, které za vydatné spolupráce represivních složek zaútočí v plné zbroji. Částečně mají sice pravdu, ale to hlavní na práci cenzora je ochránit diskutující, aby se mohli vrátit na stránky daného serveru kliknutím myši, nikoliv po manželce poslaným motákem zpoza zamřížovaného okénka. Takže podporujme svého cenzora, naučme se jej mít rádi a buďme vděční, že sedíme na židli a nikoliv ve vězení za trestný čin prosazování rasové rovnosti - taková věc by totiž byla zaznamenána nějakým engéóčkem a pro logy ze servru by byl vyštván policajt, který by nejadši nakopal jak aktéry rvačky, tak aktivisty. A pak šupky dupky za ISP, logy z DHCP serveru a už Vám zvoní u dveří - u soudu potom potkáte zhulenou dredařku z nějaké NGO, která bude vypovídat, že jste nenávistně vystupoval vůči skupině obyvatel. Zapomeňte na podmínku - ta se dává jenom pedofilům a sbormistrům - sochaři a rasisti si to musí odsedět.

Závěrem tohoto zamyšlení bych se chtěl vrátit paušálně ke všem menšinám, ať už rasovým, sexuálním, či jiným. Vaším neustálým fňukáním, žebráním a jinými trapnými pokusy o vlastní zviditelnění jste docílili neoficiální pozitivní diskriminace a sebrali mi svobodu slova. Tím jste mě namíchli - šukejte si jak chcete, kraďte si jak chcete. Pro mně za mně se třeba chovejte normálně, ale nechte mi svobodu slova.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama