STYĎME SE ZA KSČM, ANEB SPOLČENÍ HLUPCŮ

7. dubna 2008 v 11:31 | STANISLAV BERNARD |  POLITIKA
Říkám si, na to přece nelze pořád reagovat a kopat do politických mrtvol. Ale prostě mi to nedá. Jednak tuto mrtvolu stále ještě volí cca 15 procent lidí a já byl nucen v tom jejich ráji až příliš dlouho žít. Ta neomalená vychytralost prvního komunisty si zaslouží "několik vět": Podle soudruha Filipa je naše země "v hluboké politické a ekonomické krizi".

Tenhle člověk může být rád, že žije dnes a ne v době, kdy to tady jeho soukmenovci "měli na povel". Tehdy by totiž i za nesrovnatelně nevinnější kritiku poměrů, minimálně ztratil zaměstnání, pokud ne přímo osobní svobodu. Jeho děti by nemohly studovat a na dlouhá léta by skončil na černé listině.
Za takovou dnešní "krizi" by tedy měl být soudruh Filip jen a jen vděčný, protože si může beztrestně vykřikovat ty své nesmysly, a jediné co za to sklidí, je poněkud smutný úsměv inteligentních lidí.
Nejsme ani v politické ani v ekonomické krizi. Přes všechny problémy mladé postkomunistické demokracie, absenci elit, nedostatku vzdělaných lidí, nadměrného výskytu pseudopolitiků, kteří se řídí jen podle průzkumů veřejného mínění hnáni populismem a volebními preferencemi, postupně stahujeme náskok vyspělejšího světa. Ten náskok, který svět získal právě díky našim komunistům a jejich čtyřiceti letům "budování socialismu".
Největší reálnou dnešní českou krizí, ale o to horší, je krize morální. Jak si jinak vysvětlit, že většina lidí téměř nevnímá, že v parlamentu sedí a v televizi vykřikuje bývalý spolupracovník StB. Jenže soudruhu Filipe, za tuto krizi opět mohou především komunisté, kteří tady nejméně dvě generace křivili charaktery lidí. Přeji Vám tedy další léta, kdy budete moci beztrestně plácat nesmysly. Znamená to, že to s naší demokracií přece jen není tak zlé. Jenom zřejmě nemůžete čekat, že Vám to kromě těch 15 procent hlupců ještě někdo "zbaští".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama