NEUVĚŘITELNĚ DRZÍ A NIČEMNÍ ODBORÁŘI

19. dubna 2008 v 8:02 | BRONISLAV ŠIMONÍK |  POLITIKA
Odbory jsou sdružení zaměstnanců, založené s cílem prosazovat jejich pracovní, hospodářské, sociální a jiné zájmy.
Odbory jednají jménem pracovníků, které zastupují, pokud jednají se zaměstnavatelem nebo státem, například ohledně výše mezd nebo pracovních podmínek.
Sdružování do odborových organizací se řídí obecnou úpravou o sdružování .

Takto je obecně definována náplň činnosti odborů. Odborům obecně nepřísluší, aby rozhodovaly o podnikatelských aktivitách zaměstnavatelů a už vůbec nemají co mluvit do politiky. Pokud tak chtějí činit, musí si uvědomit, že svým jednáním mohou ohrožovat politickou stabilitu státu, a že by podle toho s nimi (resp. jejich vůdci) mohlo být zatočeno.
Odbory vždy byly jakousi "údernou" složkou všech levičáckých politických uskupení, ať už se jednalo o rudé komunisty, či jejich méně extremistické socialistické soudruhy. Proto není divu, že je v jejich ničemnostech hodlá podporovat sockomouš nejobjemnější - Jiří Paroubek.
Osm let vlády socialistů dovedlo naši veřejné finance na pokraj krachu. Za dob své vlády socialisté prožírali i to co se ještě neurodilo. V tom je spolehlivě podporovali jejich odborářští soudruzi. Dnes, kdy je nutno veřejné finance a sociální systém zachránit, jsou socialisté, komunisti a jejich věrní soudruzi odboráři v první linii boje proti ozdravění ekonomiky. Proč takto nebojovali, když se za socialistů, podporovaných komunisty prožírala budoucnost ?
Dnešní odboráři zastupují necelých 800 tisíc zaměstnanců což je nějakých 12-15% všech pracujících. To není zrovna mnoho. Takže nevím kde berou právo, nebo spíše drzost, strkat svůj nevymáchaný rypák do politiky.
Mělo by být v zájmu všech, kdo se chtějí mít dobře, tyto parazity obrazně nakopat do zadku. Čím rychleji totiž k reformám přistoupíme, tím rychleji je bude mít za sebou a tím se i zkrátí i jejich zdánlivě negativní dopad na společnost.
Zejména ty skupiny zaměstnanců, kteří dostávali za socialistů neodůvodněně přidáno, by si měly uvědomit, že po žranici přichází sračka.
Nenechme se otrávit všelikými levičáky, kteří by byli nejraději, kdyby se u nás všichnichni měli stejně - špatně
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama