DŽAMILA: PRO PRAVDU ...

15. dubna 2008 v 18:00 | JIŘÍ HERMÁNEK |  MULITULTURNÍ SOUŽITÍ
se každý nejvíc zlobí. To je dobře známé. A když něco pravdivého, leč nepohodlného, řekne sám ministr vlády pověřený tímto problémem, pak je oheň na střeše.

Někdy trochu komická ministryně si tak trochu nedala pozor na ústa nebo úmyslně zaprovokovala, aby se zviditelnila. A hned se zdvihl chorál ochránců toho nešťastného etnika, které se tak snaží, ale všichni mu házejí klacky pod nohy...
Největším klackem pod nohy jsou sociální dávky. Čím je člověk méně zodpovědný a nadělá si proto tím více dětí, tak na ona nevinná stvoření může každý měsíc kasírovat slušnou sumičku. No řekněte, komu by se pak chtělo do práce?
A navíc, dětičky ač již zcela vyspělé a pohlavního styku mocné nejen teoreticky, jsou do patnáctého roku zcela nesmyslně považovány za netrestatelné. A že by zákon provedl tu nejsprávnější, nejlogičtější a nejférovější věc: trestat rodiče za činy dětí, tak to raději budeme dál strkat hlavu do písku.
Pokud můj pes někoho pokouše, pak budu potrestán. Pokud moje dítě někoho okrade nebo nedejbože zavraždí, pak se nestane vůbec nic. Stát dá dítě nanejvýš do ústavu,odkud v 18 letech vyjde s naprosto čistým trestním rejstříkem. Kocourkove, jméno tvé jsou lidská práva a jejich popletení apologeti.
V dnešních LN se Roman Krištof silně pohoršuje nad výroky ministryně Stehlíkové (http://www.lidovky.cz/romove-ne-zase-z-nich-dela-cikany-dog-/ln_noviny.asp?c=A080415_000005_ln_noviny_sko&klic=224930&mes=080415_0) a tvrdí, že "Z Romů zase děláme cikány".
Ať se na mě pan Krištof nezlobí, ale "cikána" ze sebe dělá především každý sám. Svým chováním, svým přístupem k životu, k práci, k ostatním lidem a v neposlední řadě i ke svému okolí. Nikdy nikdo nemůže udělat cikána z někoho, kdo se tak nechová.
Korelace je statistický pojem vyjadřující poměr mezi dvěma veličinami. Má hodnotu od 0 do1 (zápornou korelaci úmyslně vynechávám) nebo 0% až 100%. Každý si může sám udělat představu, zda vůbec je a jak velká korelace mezi etnikem a sociálními problémy. Já si v tomto případě tipnu, že to je asi 85% a mysím si, že etniku ještě hodně nadržuji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama