ČESKO: PROVINCIE EU ...

10. dubna 2008 v 16:47 | JIŘÍ HEŘMÁNEK |  POLITIKA
A to ještě jedna z těch méně významných. Jak je to dlouho, co různí eurofilové a eurohujeři nasazovali prezidentu Klausovi psí hlavu za to, že prohlásil, že vstupem do EU ztrácíme část své suverenity?

Myslím si, že Václav Klaus se mýlil, neztrácíme jen část své suverenity, ale brzy ztratíme suverenitu celou. Již dnes se v 90% případů odvoláváme na Brusel a vbrzku to bude vypadat tak, že si bez požehnání Bruselu ani neutřeme zadek, pokud ovšem použitý papír nebude splňovat direktivy EU...
Prokusovat se smlouvami není můj krajíček chleba. Nudí mě to a nedokáži vše řádně číst, jsem takový smluvní dyzlektik a měl bych jít na speciální školu. Na to už je teď ale poněkud pozdě.
Kdybych byl schopen prokousat se Lisabonskou smlouvou, tak bych asi zjistil totéž, co redaktor LN Luboš Palata v dnešních novinách: "...Lisabonskou smlouvou totiž politici jako Fico ztrácejí další, velkou část moci. EU se jejím prostřednictvím mění ve stát ...... a premiéři zemí jako Slovensko klesají na úroveň krajských hejtmanů...".
Lépe by to asi neřekl ani Václav Klaus, ale bojím se, že v takovém případě by při prezidentské volbě Kateřina - Kaťuška - Jacques rozená Pajerová asi samým vzrušením vůbec nebyla schopna svoji tirádu proti Václavu Klausovi pronést. Tak by ji to rozhořčilo.
Ovšem to, na co Klaus upozorňoval dávno je tady. Ústava EU vykopnutá dveřmi vrátila se oknem a mám obavy, že kdyby ani Lisabonská smlouva neprošla, tak se příště vrátí komínem. Prostě myšlenka moci centralizované v Bruselu je pro socialisty tak lákavá, že by se jí nevzdali ani pod hrozbou elektrošoků.
Myšlenka velkého států, federace, určitě není zcela špatná. Ale musí to být federace homogenní, se společným jazykem, kulturou i dějinami. To je pravda v případě USA, Ruska i Číny i když ta myslím de jure federací není, tam jsou prostě jen ty provincie.
V Číně není jen jeden jazyk (viz mapka na obrázku), ale je jasné, že Velká Čínská říše, nyní tedy ČLR existuje pod jedntotnou vládou řadu staletí a není to nějaký umělý slepenec vytvořený eurofilnámi socialistickými politiky za účelem zvýšení jejich moci.
Takže za pár let se můžeme těšit na podobnou mapku státu zvaného Unie evropských socialistických republik, kde budou hezky vyznačeny jazykové skupiny (netřeba rozlišovat Německo a Rakousko, možná ani Česko a Slovensko ne) s hlavními městy - sídly místodržitelů v jednotlivch provinciích.
Naštěstí každá pitomost má svoji mez a tak doufám, že ke splnění tohoto megalomanickému snu Luboše Palaty, který k tomu má již dlouho tendence, nedojde a malé evropské státy si zachovají poslední zbytky pudu sebezáchovy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama