ČEKÁME NA PRVNÍHO MRTVÉHO POLICISTU ?

26. dubna 2008 v 9:03 | JAROSLAV JOSEF |  MULITULTURNÍ SOUŽITÍ
S informacemi o zločinech nejdiskriminovanější menšiny v česku je to těžké, dokud nezabijí prvního policistu, nic se o nich nedozvíme.

Přestavme si situaci, že se někde v zapadlé vísce koná koncert neonacistických skupin. Samozřejmě že v okolí jsou, stovky policistů, minimálně pět romských pozorovatelů a minimálně desítky novinářů vstupujících do večerních zpráv co patnáct minut s aktuálními informacemi o dění. Vše je nakonec ukončeno pár štouchanci mezi nácky a policisty, par nácku si odvezou policisté sebou za propagaci nacismu a novináři se od živých vstupů z místa dění přesunou do studia k moderování diskuze o nové vlně extrémismu, o tom jak s ním bojovat, o tom, zda je u nás stále bezpečno atd.
Představme si, že v jisté restauraci v jisté vesnici na Karlovarsku sedí skupina cikánů. Nikde okolo žádný novinář, přesto že cikání začínají dělat problémy. Doráží skupina policistů aby tyto opilé nezaměstnané či lichváře uklidnila. A vše končí brutálním napadením policistů cikány. Patnáctičlenná tlupa cikánů je v přesile a je extrémně agresivní a zákeřná. Osm lidí je zraněno, jeden policista vážně. Povolány musely být posily z okolí a nakonec i elitní zásahová jednotka.
Stát se toto na fotbalovém zápase či při koncertě neonacistů, minimálně týden by tohoto incidentu byla plná média. Václav Moravec by téma zařadil jako jedno z headlines svých otázek, lidé by se ptali, kdy už konečně bude tomu násilí extrémistů konec. Jelikož se tak ale stalo při soukromé akci cikánů, na idnes.cz se o tom nedočtete, na nově se možná večer dočkáme reportáže o tom, jak skupina policistů v čele se zásahovou jednotkou napadla skupinku klidně se bavících cikánů, vše samozřejmě podpořeno dojemnými svědectvími cikánských svědků. Informují o tom pouze novinky.cz
které patrně z důvodu ochrany cikánských agresorů zablokovaly diskuzi.
Ptám se tedy, kdy se konečně dostanou cikánské zločiny do hlavních zpráv, kdy se konečně řekne, že cikáni nejsou ti kulturní cestovatelé v barevném oblečení hrající krásnou dechovku a věštící z ruky budoucnost. Kdy se konečně řekne, že až na výjimky kradou, jsou agresivní, rozbíjí a vybydlují domy a okrádají stát na sociálních dávkách. Kolik policistů bude muset trávit čas vyšetřováním jejich krádeží v tramvajích místo aby chytali skutečné zločince, kolik policistů bude ještě těžce zraněno. Co ještě je potřeba,aby byl proti zločinným cikánům uplatněn stejný postup jako proti extrémistům?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama