BYL NACISMUS HORŠÍ NEŽ KOMUNISMUS ?

5. dubna 2008 v 16:27 | JIŘÍ HEŘMÁNEK (LIDOVKY) |  HISTORIE
Je to zapeklitá otázka a já se na ni pokusím odpovědět jako člověk obecně nevzdělaný, řídící se pouze zdravým úsudkem. Moje znalosti dějin jsou asi tak dobré, jako je dobrá hra ve football archívy se mnou spřízněné Jiřiny Bohdalové.

Naše milované paní Jiřinka, kromě jiného též naše sousedka, vždy pořádala slavnostní výkop fotbalového srandatýmu Amfora a já se též, zcela nekvalifkovaně, pokusí vykopnout loptu směrem k vyřešení otázky uvedené v titulku.
Úvodem je třeba říci, že tento gigantický úkol nelze vůnec splnit. Komunizmus jako takový nikdy nikde reálně neexistoval a mohu zodpovědně prohlásit, že jamile jsme opustili škamny ZDŠ a nastoupili na průmyslovku, tak jsme toto s vyučujícími dikutovali.
Samozřejmě nikdo z nich s námi nesměl souhlasit a tak jsme obvykle skončili tím, že to je "reálný, ale vzdálený cíl". To nás uklidnilo, protože bylo nad slunce jasné, že se toho nedožijeme ani my, ani naše děti o vnucích nemluvě.
Můj osobní, laický názor je ten, že zatímco nástup Hitlera k moci v roce 1933 znamenal pro Německo krátkou periodu prosperity, tak nástup bolševiků v Rusku nebo nástup komunistů u nás znamenal dlouhé období bídy.
Vysvětlení je velmi jednoduché. Nacismus je vlastně zkratka pro Nacionální (národní) socializmus, ale patrně socializmus odlišného typu než byl ten bolševický. Podle mě hlavní rozdíl byl v tom, že nacismus nechtěl znárodňovat, nechtěl kolektivizovat.
Bolševici potřebovali, aby se ruští rolníci vzdali svého odporu vůči načálstvu a tak jim zakázali kosy a srpy. Když má mužík kosu nebo alespoň srp, tak nasuší seno, aby ho kravka přes zimu udržela naživu. Ale, když má trávu trhat rukama, tak to seno prostě nenasuší.
Na rozdíl od bolševiků nacionální socialisté malorolníkům pomáhali. Najednou ti sedláci měli s pomocí státu různé mechanizmy, pumpy a podobně a tak začali prosperovat. A to samozřejmě nehovořím o automobilovém průmyslu, nových dálnicích a podobně.
Prostě Adolf Hitler vytáhl Německo z velké bídy po první světové válce, aby je následně vrhl do nesmyslné války, strašných zločinů a ještě horší bídy. Vůbec se nedivím, že měl v tehdejším Německu takovou podporu a německé ženy ho milovaly tak, že když projížděl v otevřeném voze kolem, tak hromadně dostávaly orgazmy.
To jsem asi přehnal, ale určitě někdy nějaká omdlela blahem. Tomu bych věřil stoprocentně, ale pochybuji, že se to samé někdy stalo rudému syfilitikovi Leninovi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama