Duben 2008

NOVALAND

29. dubna 2008 v 11:16 | MIROSLAV VÁCLAVEK |  MULITULTURNÍ SOUŽITÍ
Rádio Jerevan a TV Nóva jsou zplnomocněny prohlásit: V Americe bijí černochy. Dokonce tam v New Yorku střílejí ženichy černé pleti jako asfaltové holuby. Příště se možná i dozvíme, že Američtí policisté dostávají za černochy ocasné jako za zastřelenou lišku. Pak se prý nemáme čemu divit když propuknou "nepokoje" jako tomu bylo v Los Angeles když tam tenkrát Američtí policisté UMLÁTILI (což znamená zabili) nebohého mouřenína. To vše podbarveno záběry policistů právě pacifikujících Rodneyho Kinga. Tuhle lež a dezinformaci sdělil neznámý mládenec hlasu těsně po mutaci v pátečních zprávách na TV Nóva. Zbývalo dodat, že černoch zajisté uprchl z některé z plantáží rodiny G.W.Bushe aby požádal o azyl na velvyslanectví SSSR nebo bratrské České republiky. To by se na takové prolhané stanici celkem slušelo a patřilo. Jako tečka byly promítnuty záběry (pochopitelně, že vykonstruované) o water boardingu přičemž zmíněné stanici nějak ušlo, že v ten den zemřel před dvaceti lety Pavel Wonka, kterého dnešní poslanci za KSČ vytahovali za ruce na mříže deset centimetrů nad podlahu a bili obušky tak dlouho dokud neztratil hlas a vědomí. Ale pojďme se podívat na onoho dle nejsledovanější České televize UMLÁCENÉHO černocha.

O NESKUTEČNÉ DRZOSTI LITVÍNOVSKÝCH NEZAMĚSTNANÝCH

28. dubna 2008 v 15:52 | JOSEF MYSLÍN |  POLITIKA
Tak se po delší době vracím k blogování - musím reagovat na událost, která mě doslova nadzvihla ze židle. A jakáže událost mi tak hnula žlučí? Asi stovka nezaměstnaných v Litvínově projevila absolutní chucpe a vyrazila demonstrovat proti výplatě části sociálních dávek v podobě poukázek. Poukázky se jim nelíbí a rádi by donutili starostu Litvínova, aby zrušil model vyplácení (dobře se osvědčující) tímto způsobem a opět jim sypal penízky. Došlo opět k naplnění hesla - čiň čertu dobře, peklem se ti odmění. Lidé, jejichž přínos pro společnost je nejen nulový, ale dokonce záporný, lidé, kteří kromě válení se doma na gaučích nevykonávají naprosto nic, chtějí zbytku pracující slušné společnosti diktovat. Vděku za to, že tyto lidi živíme, ačkoliv nám nic nenabízejí, se asi nedočkáme. Zato opaku, kdy nepracující nespokojeně pokřikuje na svého živitele, asi stále častěji...

ČEKÁME NA PRVNÍHO MRTVÉHO POLICISTU ?

26. dubna 2008 v 9:03 | JAROSLAV JOSEF |  MULITULTURNÍ SOUŽITÍ
S informacemi o zločinech nejdiskriminovanější menšiny v česku je to těžké, dokud nezabijí prvního policistu, nic se o nich nedozvíme.

KULTURA NENÍ ŠOUBYZNYS! CHCEME VAŠE PRACHY!

26. dubna 2008 v 9:00 | LADISLAV JAKL |  KULTURA
Teď už nevím, jestli demonstranti brojící proti grantové politice pražské radnice skandovali to první, nebo spíš to druhé heslo. Ale vyjde to nastejno.

OPOZIČNÍ POLITIKA ČSSD

25. dubna 2008 v 18:08 | JAN KOUCKÝ |  POLITIKA
Pokud kterákoliv politická strana vládne déle jak jedno volební období, je pro ní období v opozici časem, kdy se může znovu nadechnout, vyměnit čelního představitele a modernizovat svůj program. V drtivé většině případů tak tomu bylo a je. U českých sociálních demokratů je tomu ale právě naopak. Strana si ve svém čele ponechala předsedu, který prohrál v roce 2006 všechny volby a promarnil šanci na vládní posty ve velké koalici s ODS. Selhal tedy nejen jako jednička volební kampaně ale i jako povolební vyjednavač. Jeho povolební projev ( červen 2006 ) vejde do dějin, jako křik člověka, který neumí prohrávat a neumí hrát čestně. Zkrátka a dobře ČSSD měla ideální příležitost se Jiřího Parouka zbavit v roce 2006. Dnes by to pro ní byl prakticky nadlidský úkol. Nejsilnější opoziční strana však nepříchází ani s modernizací svého programu. Zarytý kritik může konstatovat, že je nemožné modernizovat to, co není a nikdy nebylo. Poslední programové štěky jsou spíše pro smích než k vážné debatě. Pojďme se ale na působení ČSSD v opozici podívat ze dvou pohledů.

LISABONSKÁ SMLOUVA: ČETLI JSTE JI VŮBEC ?

25. dubna 2008 v 6:48 | JIŘÍ BERÁNEK |  POLITIKA
Kdo z našich politiků pojede či nepojede do Číny je mi víceméně šumafuk. Mnohem víc mne ale zajímá, kdo z našich poslanců a senátorů celou smlouvu četl a jestli vůbec. Předpokládám, že většina z nich ano, ale obávám se, že většina obyvatelstva České republiky nemá ponětí, o čem se to vlastně dnes diskutuje. Naprosto šokující je pro mne zjištění, že většina médií se tomuto tématu vyhýbá.

DÁMY A PÁNOVÉ, VIDÍM SMRAD V SRDCI MÉM

25. dubna 2008 v 6:40 | ZDENĚK ŽURMAN |  TAKHLE U NÁS ŽIJEME
Páchnu sobectvím.Víte, říká se, že barometrem lidskýho houfu je holej fakt, jak se dovede postarat vo děcka, vo starý a nemohoucí, a taky vo pisoáry. Narovinu, dřepím jen na posledním. Proč si komplikovat život.
Bláňa zemřela čtrnáct dnů před Štědrým dnem.

SOUDRUZI MILIONÁŘI A DOJNÉ KRÁVY

25. dubna 2008 v 6:37 | KAREL KŘÍŽ |  POLITIKA
V jednom ze svých předcházejících článků jsem napsal, že největším problémem levicových politiků je skrýt před svými voliči, že jejich programem je vytvořit jednotnou masu chudáků, která bude závislá na státních milodarech, zatímco oni, díky šikovnému přerozdělování hromad peněz od nich vybraných, budou žíti v pohádkovém bohatství, obklopeni suitou přisluhovačů, udavačů a řitních alpinistů. Dnes bych jen dodal - ještě navíc musí předstírat, že s lidmi na pokraji bídy soucítí a jsou jim jejich problémy vlastní. Zcela jistě o tom přemýšlí Stanislav Gross ve svém novém bytě na Floridě, poslanec Jandák s rouškou při setkání se smradlavými důchodci i uhlem ušpiněný horník Paroubek, rozdávající usměvy do kamer a fotoaprátů jako kdyby právě překonal největší rekord úderníka Stachanova.

SVOBODA SLOVA? NIKDY, TY DYLINO!

25. dubna 2008 v 6:33 MULITULTURNÍ SOUŽITÍ
Parta ožralých cikánů ztloukla v Nejdku policajty. Přijet musela zásahová jednotka z Plzně, aby padesáti opilcům zastřihla letky. Osm zraněných, ukousnutá bradavka - prostě standardní folklór. Pojďme se společně podívat na jiný aspekt této události.

POZITIVNÍ DISKRIMINACE - NOVÁ VLNA EXTRÉMISMU

24. dubna 2008 v 6:56 | JAROSLAV JOSEF |  MULITULTURNÍ SOUŽITÍ
Ve společnosti existuje přirozená a křehká rovnováha. Pseudohumanisté ji svou pozitivní diskriminací možná natrvalo rozbili.
Představme si situaci v devadesátých letech. V televizi se vesele vtipkovalo o cikánech či homosexuálech. Nikdo z toho nedělal vědu, cikánů bylo výrazně méně a televize je nezajímala a homosexuálové byli ve společnosti považováni za zcela nezajímavý okrajový jev .

SLEPÁ SPRAVEDLNOST

22. dubna 2008 v 17:15 | VLASTIMIL MAREK |  POLITIKA
Málokdo si dělá iluze o současném českém soudnictví, ale doposud se o slepotě Spravedlnosti nikdy nepsalo tak otevřeně. Černé na bílém, v novinách se píše o skandálech v soudnictví, jakoby se nechumelilo. "Restituent nemá vůči Pozemkovému fondu nárok na výběr pozemků. Je na fondu, aby oznámil, které pozemky ve vlastnictví státu mohou být poskytnuty," prohlásili soudci. Pražské soudy vydaly takový verdikt i přesto, že v té době už byl známý rozsudek Ústavního soudu. Podobně profesně zaslepeně byl Pražským odvolacím soudem osvobozen policista Tomáš Čermák, který předloni na 1. máje surově ztloukl tonfou dnešní poslankyni Kateřinu Jacques.

KOLIK BOLŠEVIKŮ PROTESTOVALO V MÍŠOVĚ ?

22. dubna 2008 v 17:10 | JIŘÍ KREJČÍ |  POLITIKA
Velmi by mne zajímalo, kolik bolševiků skutečně v Míšově proti radaru protestovalo. Zprávy různých zpravodajských serverů se dosti rozcházejí.
ne-zakladnam-perex-3.gif

NEUVĚŘITELNĚ DRZÍ A NIČEMNÍ ODBORÁŘI

19. dubna 2008 v 8:02 | BRONISLAV ŠIMONÍK |  POLITIKA
Odbory jsou sdružení zaměstnanců, založené s cílem prosazovat jejich pracovní, hospodářské, sociální a jiné zájmy.
Odbory jednají jménem pracovníků, které zastupují, pokud jednají se zaměstnavatelem nebo státem, například ohledně výše mezd nebo pracovních podmínek.
Sdružování do odborových organizací se řídí obecnou úpravou o sdružování .

HMATATELNÝ DŮKAZ, ŽE ČSSD JE SYSTÉMOVĚ ODPORNÁ ORGANIZACE

19. dubna 2008 v 8:00 | DANEIL DEYL |  POLITIKA
Napište, že Jandák přiznal, že je blbej, vyzval exministr kultury novináře. Obsahově to není zrovna převratná informace; přizná-li Jandák, že "je blbej", je to podobná bomba, jako když já přiznám, že je duben, nebo když vy přiznáte, že o půlnoci bývá tma.

ČSSD - TÁHNĚTE DOKUD JE ČAS !

18. dubna 2008 v 4:39 | MICHAL MALÝ |  POLITIKA
Pan předseda ČSSD Ing. Jiří Paroubek je blogger (tedy je zaregistrovaný jako blogger). Je ale hlavně předseda druhé nejsilnější strany, jak říká. ČSSD. K bloggerům se vyjadřovat dle kodexu nemáme. K politikům můžeme. Tento blog se nevěnuje blogerovi Paroubkovi, ale Jiřímu Paroubkovi, předsedovi ČSSD. Nevím jak komu, ale už mi s tou arogancí některých představitelů ČSSD došla trpělivost a došla mi i s neustálým zveřejňováním otevřených dopisů, které jsou napsány tak, že mám pocit, že jejich pisatel měl v 8 třídě ZDŠ ze slohu čtyřku. Pokud vám s ČSSD došla také trpělivost, prosím, přidejte pod blog svůj hlas, tedy své vyjádření a nenechte prostor jen přívržencům levice.

ZVRATKY PÁNĚ PAROUBKOVIC

18. dubna 2008 v 4:34 | JIŘÍ MLEJNEK |  POLITIKA
Je to již bezmála dva měsíce, kdy jsem si po prezidentské volbě říkal, že bude chvíli klid a druzí vítězové alespoň na chvíli zalezou a budou se trochu stydět za tu tragikomedii, kterou vyprodukovali a já se nebudu muset téměř každý den rozčilovat nad oranžovo - rudými žvásty, které na mne padají z médií. Dlouho jsem odolával pokušení na každou jejich zhovadilost reagovat, tak jak to pravidelně činí někteří plodnější bloggeři, ale dnešní článek velkého Jirky mě doslova nadzvedl ze židle.

JAK ROZDOJITI KOZLA

16. dubna 2008 v 5:25 | KAREL KŘÍŽ |  HISTORIE
V době budování komunismu v naší zemi k nám jezdili radit různí sovětští odborníci, kterak se musí pracovat lépe a radostněji, abychom brzy dohnali a předehnali nenáviděnou Ameriku. Gró jejich činnosti sice spočívalo v návodech na likvidaci nepohodlných a svobodně uvažujících skupin občanů v koncetračních táborech, ale byli zde i jinačí borci. Tu úderník plnící normy na 1000 procent, onde traktoristka orající širé lány dnem i nocí a tu skupina vědců, kterým se podařilo rozdojit kozla. Naprosto vážně míněnou fantasmagorii zřejmě věří soudruhům ze Sovětského svazu téměř polovina občanů naší vlasti dodnes.

VDĚČNÁ PRIVATIZACE A GROSSOVY MILIÓNY

16. dubna 2008 v 5:21 POLITIKA
Jedno čínské přísloví říká: "Nestěžuj si na sníh na sousedově střeše, když leží před tvými dveřmi". Levice křičí chyťte tuneláře a vzápětí se diví že se jí to podařilo. A k jejímu údivu ve vlastní straně.

DŽAMILA: PRO PRAVDU ...

15. dubna 2008 v 18:00 | JIŘÍ HERMÁNEK |  MULITULTURNÍ SOUŽITÍ
se každý nejvíc zlobí. To je dobře známé. A když něco pravdivého, leč nepohodlného, řekne sám ministr vlády pověřený tímto problémem, pak je oheň na střeše.

VYKLIKEJTE KOMUNISTY

14. dubna 2008 v 11:07 | JAN LIPOLD |  POLITIKA
Škoda a chyba, že se má po internetu hlasovat až v roce 2014. Včera bylo pozdě!
Volební rituál s urnou, plentou, úředními obálkami a uzívanou volební komisí sice má něco do sebe, ale nemůže si donekonečna dělat nárok na monopol, zatímco za okny zuří technologický pokrok. To je jasné, ale ne tak důležité jako to, co by zapojení internetové volby udělalo s výsledky hlasování. V českých poměrech, kdy o vládnutí nebo nevládnutí rozhodují milimetry a minulý parlament jsme zvolili v poměru 100:100, může volební klikání do politické aritmetiky promluvit velmi významně. Proč?